JAK A KDE UŠETŘIT NA SVATBĚ

Zde je návod, jak snížit náklady na svatbu, aniž byste obětovali svůj vysněný den.

Pokud jste vy a váš budoucí manžel alespoň trochu snílci, tak je tu velká šance, že jste o něčem konkrétním pro svůj svatební den snili. Ale zároveň se jedná o něco, co by mohlo být, byť jen malinko, nad vaším rozpočtem: květinová stěna, ne jeden, ne dva, ale tři úžasné svatební outfity nebo možná diamantová čelenka hodna princezny. Taková vize může být opravdu drahou záležitostí. Abych pomohla párům uprostřed procesu plánování, sestavila jsem komplexní seznam rad založených na zkušenostech a praktických tipů, které vám pomohou ušetřit peníze na svatbě.

Zvažte dny v týdnu mimo víkend

Kdo říká, že se musíte vzít v sobotu? Svatba v kterýkoli den v týdnu je naprosto v pořádku. Pokud však víte, že chcete víkendovou veselku, pořádání páteční svatby vám může ušetřit desetitisíce korun, pokud jde o ceny za místo. Jiná možnost? Uspořádání nedělní svatby. Poplatky za místo mohou být o 30 000,- nižší a navíc i ceny za jídlo a pití se pohybují níže.

Využijte výprodejů svatebních šatů

Spousta vyhlášených salonů pořádá každý rokem výprodeje zbylých kusů šatů. Zde se naskýtá skvělá příležitost, jak ulovit ty pravé šaty a k tomu ušetřit mnoho peněz. Pokud by sis nevybrala, nezoufej, můžeš zavítat do salónu a půjčit si jiné, zde však mysli na dostatečný časový náskok. Půjčení šatů chvíli před svatbou se nevyplácí jak finančně, tak kvůli stresu, které nevěstě způsob z obav, zda jí padnou.

Květinová výzdoba z vlastní zahrádky

Samozřejmě, všechny chceme na své svatbě přenádherné květiny, svatební kytici a menší kytičky pro maminky či družičky. Dobrou kombinací je nešetřit na svatební kytici, kterou si budete moci po svatbě usušit a uschovat jako památku na svůj velký den. Menší kytičky není problém sestavit např.: z krásných a méně nákladných modravých pivoněk (meze se fantazii nekladou, pivoňky si můžete třeba i vypěstovat u sebe na zahradě). Okvětní lístky na závěr obřadu usušte pár měsíců před svatbou samy doma. Zde doporučuji naopak růžové pivoňky a růže, které ve vzduchu při průchodu slavnostní uličkou vykouzlí překrásnou vůní rozkvetlé louky a vás zahřeje u srdíčka ručně usušená krása.

Dekorace navozující rodinnou atmosféru

Vyberte si takový styl, který je blízký vašemu srdci. Šifon či krajku na slavobránu vám určitě s radostí půjčí vaše babička. Na stoly si pořiďte jednoduché běhouny, které můžete ozdobit vázičkami, svíčkami či jinou dekorací. Zkuste vymyslet zakomponování vaší oblíbené výzdoby třeba i z vaší domácnosti. Darovala vám někdy maminka cenný dar, který si po několik let vystavujete na své stěně v obýváku? Přeneste tuto rodinnou atmosféru i na vaši svatbu.

Snubní prstýnky jednoduše

Svatební prstýnky jsou jistě velkým tématem, přeci jen je budete nosit na svém prstu do konce života. Z toho důvodu by měly být určitě z kvalitního kovu, který se vám nezničí. Oslovte menší zlatnictví ve městě a naopak se vyhněte klasickým klenotnictvím, která mají vysoké ceny díky svému jménu. Držte se také pravidla „Méně je někdy více“ a nebo „V jednoduchosti je krása“. Nelpěte na velkých ozdobách nebo diamantových kamíncích. A pakliže máte ve své klenotnici rodinné šperky, které už však nikdo nenosí, přineste je ke svému zlatníkovi, který je roztaví a vytvoří z nich vaše snubní prsteny. Budete tak mít ve svých prstýncích nejen vzpomínku na váš velký den, ale také vzpomínku na šperky maminky, babičky, dědečka nebo tatínka.

Vaše Viktorie ♥

Komentáře

mood_bad
  • Žádné komentáře
  • Přidat komentář